Trošku romantiky

Piesne sú dôležitou súčasťou bolly filmov. Aj keď sa mi film nepáči, pesníčky dokážem počúvať do nemoty, a ak sa ich ešte podarí dobre zakomponovať do filmu, som v siedmom nebi :) Naopak, keď sa mi film páči, ale piesne dojem nezanechajú (á la Jhankaar Beats), tak som tak trochu sklamaná. Občas sa mi film natolko nepáči, že keď prídu na rad hudobné čísla, tak si ich nedokážem užiť (keď je už raz zlá nálada, len tak neodíde).

V každom prípade je pre mňa hudba vo filmoch veľmi dôležitá, ako hudobné videá, tak aj bgm. V nasledujúcich klipoch je dosť vela spoilerov (prezradia vám niečo zo zápletky filmu).. len aby ste boli informovaní :)

Hum Dil De Chuke Sanam - Tadap Tadap
Pieseň naspieval Kay Kay. Mala som zapnutý náhodný výber skladieb, a keď prišla táto, spozornela som (väčšinou po nejakej dobe prestanem vnímať zvuky okolo seba, keď na niečom robím). V jeho hlase bolo cítiť toľkú bolesť, že som si hneď vyhladala video na youtube. To mi vela nedalo. Ale keď som na bollywhat našla preklad.. wow. Len ten nešťastný Salman a tak trochu aj Ajay Devgan rušia atmosféru videa. Odporúčam si najprv pesníčku vypočuť: Tadap Tadap

Obľúbená pasáž: Keď si stvoril človeka z hliny, prečo si mu dal srdce zo skla? Tvoje dielo je naozaj úžasné!Ešte som nepočula pieseň, ktorá by ma viacej dojala :3
Titulky

Asoka - Raat Ka Nasha & Roshni Se
Tento film sa mi nepáčil. A to dosť. Ani hudba ma neoslovila. Raz som si požičala od kamarátky jej hudbu, a mala tam aj soundtrack k Asokovi. Nuž som si ju okopírovala... na niektoré veci sa proste oplatí čakať :) Od Aa tajar hoja az po Roshni se, všetko na tom soundtracku je úžasné. Asi mi samotný film natolko pokazil náladu, že som hudbe nedala šancu. Ale našťastie som ju znova objavila. Obľúbila som si najmä Roshni se a Raat ka nasha. Z dvd verzie, ktorá vyšla v ČR, vynechali Roshni se a Raat ka nasha zostrihali (ako aj veľa iných scén).
Raat Ka Nasha Titulky

Roshni Se Titulky


Fanaa - Mere Haath Mein
Ešte že mal Aamir v druhej polovici filmu krátke vlasy - hneď omladol o pár rokov. Klip bol velmi pekne natočený, páči sa mi, keď si zvolia určitú tému a pridŕžajú sa jej.. aj keď neviem, ako do tej zimy zapadá jeseň. V každom prípade vyzerá Kajol v červenom veľmi dobre.
Titulky

Kyun Ho Gaya Na - Aao Na
Zapadá do romantickej kategórie, ale nedotlka sa ma tak ako ostatné piesne. Nemám čo dodať.. akurát, že sa mi nepáči jej účes a Vivek asi rád preháňa romantické scénky :P

Titulky

Kuch Naa Kaho - Achchi Lagti Ho
Abhishek je samá ruka, samá noha, a Aish asi spadla na kufrík s make-upom, ale ani to mi nekazí zážitok z tejto krásnej piesne. Ale aj tak je moja obľúbená z filmu (spolu s Baat Meri Suniye, ale tá nespadá do tejto kategórie).

Titulky

Ghajini - Guzarish & Kaise Mujhe
Krásna výslovnosť. Nerozumiem hindštine, ale znie to inak ako ostatné piesne. A Asin je krásna :) Síce je úctyhodné, ako na sebe Aamir zapracoval, jeho tehličky sú tu na obtiaž. Možno je to účinok Salmana Khana, ktorý sa stále odhaluje, ale herci (herečky tiež!) sa mi páčia viacej oblečení :P


Guzaarish Titulky


Kaise Mujhe Titulky

Mughal-E-Azam - Pyaar Kiya Toh Darna Kya
Predstavujem jednu z najlegendárnejších piesní bollywoodu, z nemenej legendárneho filmu. Na imdb sa dozviete zopár zaujímavostí o videu (stálo viacej než filmy v tej dobe). Mne sa sprvu nepáčila. Je to jedna z tých, ktoré som musela počuť viackrát, kým mi prirástla k srdcu. Ale už je tam navždy :)

Trošku info o tom, čo predchádzalo tejto scénke: Princ mughalského impéria sa zaľúbil do slúžky (tanečnice) Anarkali. Otcovi sa to samozrejme nepáčilo. Dal ju uväzniť, viedol voči synovi vojnu, až nakoniec presvedčil nešťastnú Anarkali, aby princa odriekla. Nahnevaný a sklamaný princ ju po odmietnutí udrel a odišiel od nej. Bharat, ktorá si na princa brúsila zuby ho presviedčala, že Anarkali išlo iba o moc a bohatstvo (to ona stojí vedľa princovho trónu). Anarkali mala pred odchodom z kráľovstva zatancovať pred kráľovskou rodinou, takpovediac na rozlúčku. Pozrite sa, ako to dopadlo ;)


Titulky

4 komentáre:

 1. Mere Haath Mein z Fanaa má fakt dobrou vizualizaci, proto nechápu, proč je na Blu-Ray tahle scéna přetočená do daleko všednější podoby (Aamir s Kajol tam pobíhají po lese)...:-(

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ono to má aj alternatívny klip? Je niekde na nete video? Nenašla som ho :(

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Možná když dáš vyhledat "Mere Haath Mein HD nebo Blu-ray či 1080p/720p, tak to najdeš." Já jsem teď jeden takový odkaz půl hodiny stahoval a on je to ten konec, kde ta píseň taky zazní :-(

  Nevím, proč to vůbec měnili...Možná se tvůrcům nezdálo, že se tam prolínají dvě imaginární scény - ta v níž se Aamir s Kajol berou a ta kde tančí v tom snovém prostředí...Každopádně je ta původní verze lepší.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Podarilo sa, pozrela som si to. Jesuuuus, to je nudný klip! Úplne tú pesníčku zabil. Chudáci, skoro im dych zamrzol na perách. Nepochopím, prečo to zamenili.

  OdpovedaťOdstrániť

Podobné články